Biografia

Kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wiolonczelista kwartetu smyczkowego Fair Play Quartet, specjalizującego się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. Założyciel Stokłosa Collective Orchestra.

Jest współtwórcą muzyki do trzech przedstawień zamówionych przez Teatr Wielki – Operę Narodową: Impresje (2013), Rozterki miłosne według „Krakowiaków i Górali” (2015), Sen nocy letniej (2017), a także aranżerem utworów S. Moniuszki do przestawienia I love Moniuszko (2019), którym także dyrygował. 

Od 2017 roku jest kierownikiem muzycznym sceny musicalowej Teatru Rampa, w którym zaaranżował m.in.: muzyczne show Rapsodia z demonem (2015), broadwayowski hit Kobiety na skraju załamania nerwowego (2017), Jesus Christ Superstar (2018) oraz Twist and Shout (2018). Kierownik muzyczny i aranżer musicalowego widowiska Broadway Exclusive, wystawianego w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce i będącego w stałym repertuarze m.in. krakowskiego Teatru Variété i warszawskiej Rampy.

Był autorem orkiestracji i członkiem bandu w głośnym projekcie Miuosh/Smolik/NOSPR obejmującym koncerty w NOSPR, na Stadionie Śląskim oraz wydanie płyty CD. W latach 2017-2019 kierownik muzyczny, aranżer i dyrygent serii telewizyjnych koncertów Gintrowski – A jednak coś po nas zostanie.  Projekt prezentowany był także w głównych ośrodkach muzycznych w Polsce (m.in. NFM, Filharmonia Bałtycka, Opera Poznańska) w ramach dwóch tras koncertowych.

Wielokrotnie współpracował z międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie. W 2015 roku stworzył dwie suity orkiestrowe z muzyką Krzysztofa Komedy i Andrzeja Markowskiego, a w 2017 roku był gościem (wiolonczela) Jean Michela Bernarda na premierowym koncercie Cinematic Piano w ramach 10. edycji festiwalu. W tym samym roku na zamówienie Ferrero Roche i Sinfonii Viva zaaranżował dla Beaty Kozidrak największe hity zespołu Bajm w wersjach na orkiestrę symfoniczną.

Od 2018 roku jest kierownikiem artystycznym, aranżerem i dyrygentem telewizyjnego koncertu (NIE)Zakazane piosenki organizowanego z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Był również kierownikiem muzycznym entuzjastycznie przyjętego koncertu Best of Broadway w warszawskim Teatrze Polskim (2018). Gościem specjalnym tego wydarzenia był światowej sławy aktor musicalowy Ramin Karimloo.

W 2019 roku był kierownikiem muzycznym oraz aranżerem utworów koncertu galowego FMF The Glamorous show w Tauron Arenie, którego gościem specjalnym był autor muzyki oryginalnej − Craig Armstrong. Współkompozytor i aranżer muzyki do przedstawień dla dzieci, m.in. Pożarcia królewny Bluetki, Zobacz Zoo do wierszy Jana Brzechwy czy Kota w butach (na zamówienie Opery i Filharmonii Podlaskiej).

Od 2016 roku aranżuje część kolęd na koncerty świąteczne w katedrze pelplińskiej, które transmituje TVP2.

Współpracował z zespołem Behemoth przy nagraniu płyty I Loved You at Your Darkest (2018), na której dyrygował orkiestrą, a także skomponował i zaaranżował partie symfoniczne.

W 2019 roku zajmował się muzyczną oprawą gali Nagród Ministra Kultury, na której dyrygował swoją Stokłosa Collective Orchestra w kolaboracji z Bass Astral x Igo – wersja utworu „Nim wstanie dzień” zaaranżowana specjalnie na to wydarzenia osiągnęła na youtubie ponad milion odtworzeń. 

W sierpniu 2019 roku był kierownikiem muzycznym i aranżerem transmitowanego przez TVP koncertu W dziewiętnastym roczku przygotowanym z okazji 100-lecia Powstania Śląskiego w Katedrze w Katowicach, którego zespół wykonawczy obejmował ponad 100 osób (m.in Orkiestrę Aukso).

Współpracował m.in. z: NOSPR, NFM, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Jako muzyk sesyjny obecny jest na ponad 60 fonogramach. Wyprodukował płyty m.in Natalii Moskal -„Bunt młodości (do wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny) czy Toli Janowskiej „Yellow stories”

Współpracował z większością gwiazd muzyki polskiej m.in. z Melą Koteluk, Mariką, Smolikiem, Kari, Kasią Stankiewicz i Varius Manx, FismollemAnią Szarmach, Zakopower, Behemoth, Grażyną Auguścik, Grażyną Łobaszewską, Gabą Kulką, Julią Marcell, Anną Hawkins, Jerzem Igorem, Skubasem, Januszem RadkiemGrzechem Piotrowskim, Igorem Przebindowskim, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, TGD. Wystąpił m.in. na Open’er Festival, Męskim Graniu, Off Festival, Orange Warsaw Festival, Festiwalu w Opolu, Superhit Festival w Sopocie, Festiwalu Muzyki Filmowej.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons