Jesus Christ Superstar | TORUŃ

Centrum Kulturalno - Kongresowe Jordanki, Toruń

7:00 PM

Jesus Christ Superstar | TORUŃ

Jesus Christ Superstar
 Autorska inscenizacja rock opery wszech czasów, której premiera w 2016 roku odniosła nieprzeciętny sukces zarówno wśród Widzów jak i recenzentów. Fabuła spektaklu osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający a przy tym nowoczesny i oryginalny. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali jak i gestów oraz tańca wspaniałych, młodych wykonawców. Twórcy inscenizacji – wokalista Jakub Wocial oraz choreograf i tancerz Santiago Bello porwali publiczność niezwykłą energią świeżości i pomysłowości scenicznej. Stworzyli widowisko, które dotknie każdego, wprowadzając Widza w świat silnych emocji i bardzo osobistych wrażeń.  Kierownictwo muzyczne – Jan Stokłosa.
Koniecznie trzeba to zobaczyć! Spektakle tylko w marcu 2018.

„Jesus Christ Superstar” to legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy – Andrew LLoyd Webber i Tim Rice – zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

W naszej inscenizacji stosujemy minimalistyczne środki wyrazu zapewniające jednak bogactwo i różnorodność znaczeń. Stawiamy na muzykę, interpretacje wokalne, choreografię i poruszające symbole, które pozwolą każdemu Widzowi osobiście odnieść się do naszej inscenizacji i odnaleźć w niej czytelne dla siebie przesłanie.

Ciekawostka: Inscenizacja warszawskiego Teatru Rampa jest czwartą w Polsce, po teatrach muzycznych w Gdyni, Chorzowie i Łodzi oraz pierwszą w teatrze dramatycznym uwieńczoną takim sukcesem!

Spektakl trwa 1h45 min bez przerwy. 

Venue Details

Centrum Kulturalno - Kongresowe Jordanki, Toruń