Kobiety na skraju załamania nerwowego

Teatr Rampa, Warszawa

7:00 PM

Kobiety na skraju załamania nerwowego

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” wg słynnego filmu Almodóvara już w dniu premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Jego wystawienie w Teatrze Rampa jest polską prapremierą. Twórcami musicalu są młodzi wybitni artyści znani z wykreowania widowiska „Rapsodia z demonem” z przebojami Queen oraz rock opery „Jesus Christ Superstar”. Całość reżyseruje Dominika Łakomska, autorami inscenizacji są Jakub Wocial oraz Santi Bello, który również opracował choreografię. Artystom towarzyszy band pod kierunkiem Jana Stokłosy, który odpowiada za całą stronę muzyczną spektaklu.

Film Pedro Almdóvara „Kobiety na skraju załamania nerwowego” przyniósł jego twórcy wiele nagród i otworzył drogę do światowej kariery. Słynny obraz stał się inspiracją dla Jeffreya Lane’a i Davida Yazbeka do stworzenia musicalu o tym samym tytule, który od premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Musical był wystawiany zarówno w Nowym Jorku jak i w Londynie. Jesteśmy dumni, że Teatr Rampa jako pierwszy w Polsce i 3 na świecie prezentuje ten wyjątkowy tytuł.

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” opowiada o perypetiach kilku kobiet uwikłanych emocjonalnie w relacje z Ivanem. Cały galimatias poznajemy z perspektywy Pepy – wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla „nowszego modelu”. Kilkanaście lat temu ten sam cios zadał swojej żonie Lucii, którą pozostawił dla Pepy. Tym razem sytuacja wydaje się być bardziej dramatyczna, ponieważ ledwo porzucona kochanka dowiaduje się, że jest w ciąży. Komiczne sytuacje i relacje między różnymi kobietami: wściekłą i nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i nadal zakochaną Pepą oraz dwulicową aktualną kochanką nie tylko opisują każdą z bohaterek, ale także dużo mówią o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet.
W sposób zabawny i liryczny jednocześnie opowiada o nich życiowy, barwny i kobiecy musical przygotowywany przez Teatr Rampa. Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki to powody, dla których warto zobaczyć „Kobiety na skraju załamania nerwowego”.

Prapremiera odbyła się w Teatrze Rampa 6 października 2017 na Dużej Scenie.

Patronami medialnymi musicalu są:
TVP2, TVP3 Warszawa, Radio RMF Classic, Polska The Times, Tygodnik Przegląd, WP, Gazeta.pl, Świat Elit, Przyjaciółka, Pani Domu, Poradnik domowy, Warszawska Kulturalna, kulturalnemedia.pl, Warszawa.pl, dlalejdis.pl.

Bilety dostępne na stronie internetowej w zakładce repertuar. 

Spektakl trwa 2h 30 min z przerwą.

Venue Details

Teatr Rampa, Warszawa