Queen | Rapsodia z demonem | LUBLIN

Centrum Kultury, Lublin

7:00 PM

Queen | Rapsodia z demonem | LUBLIN

Queen | Rapsodia z demonem

„Rapsodia z Demonem” to 22 przeboje grupy Queen w nowych aranżacjach, teatralnej inscenizacji i w niezwykłych interpretacjach młodych, utalentowanych wykonawców.
Na scenie Rampy z zabrzmią największe hity Queen, takie jak „We Are The Champions”, „We Will Rock You” czy „Bohemian Rapsody”. Twórcy widowiska z niewątpliwym sukcesem mierzą się z legendą tych przebojów i odczytywują ją na nowo. Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie. Prapremiera odbyła się 30 października.

Młodzi twórcy o międzynarodowej sławie i doświadczeniu zaproszeni do współpracy przez Jakuba Wociala – kierownika naszej Sceny Muzycznej, stworzyli widowisko oparte na największych hitach legendarnej grupy Queen. Będzie to „Rapsodia z Demonem” wg scenariusza Katarzyny Kraińskiej, która w magiczny, teatralny sposób powiązała ze sobą piosenki słynnego angielskiego zespołu. Reżyserii oraz inscenizacji tego przedsięwzięcia podjął się Michel Driesse – holenderski aktor i reżyser tworzący z powodzeniem w Londynie, San Francisco, Singapurze oraz wielu teatrach w Niemczech. Choreografię stworzył Santiago Bello – uznany hiszpański tancerz i choreograf współpracujący z nami od kilku lat (m.in. MusicaLove, RENT). Muzyczne kierownictwo nad projektem objął Jan Stokłosa, dzięki któremu przeboje Queen usłyszymy wykonywane na żywo i w zupełnie nowych aranżacjach.
Kilkunastoosobowa obsada młodych utalentowanych wokalistów i tancerzy wyłoniona z wieloetapowego castingu zapewnia wykonania przebojów na najwyższym poziomie, którym cały czas towarzyszy choreografia. W roli głównej zobaczymy znanego wokalistę i aktora musicalowego Kubę Molędę a towarzyszą mu m.in. Sebastian Machalski, Jakub Wocial. Natalia Piotrowska, Brygida Turowska, Agnieszka Fajlhauer i Dominika Łakomska.
„Rapsodia z Demonem” jest wypowiedzią zarówno młodych pełnych twórczej energii wokalistów i tancerzy, którzy mają na swoim koncie niejeden już sukces jak i początkujących utalentowanych wykonawców. Takie zderzenie gwarantuje niezwykły wieczór na najwyższym poziomie pełen młodzieńczej pasji międzynarodowego zespołu artystów.

Rapsodia Band:

Jan Stokłosa – kierownictwo muzyczne, klawisze, programing
Adam Kram – perkusja
Paweł Grudniak – gitara basowa
Michał Sitarski – gitara solowa
Michał Polubiec – gitara rytmiczna

Venue Details

Centrum Kultury, Lublin