Biografia

Kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, producent muzyczny.

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Założyciel Stokłosa Collective Orchestra.

 

W latach 2017-2021 kierownik muzyczny sceny musicalowej warszawskiego teatru Rampa i jej największych projektów:Rapsodia z demonem, Broadway Exclusive, Kobiety na skraju załamania nerwowego, Twist and Shout, Jesus Christ Superstar.

 

Laureat dwóch Fryderyków: Album roku „Metal” (2019) za płytę „I love you at your darkest” grupy Behemoth (orkiestracje, dyrygowanie)  oraz Album roku „Muzyka korzeni/blues” (2022) za płytę „Pieśni współczesne” Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. (orkiestracje, opracowanie chórów, dyrygowanie).

 

Współtwórca muzyki do trzech przedstawień zamówionych przez Teatr Wielki Operę Narodową: Impresje (2013), Rozterki Miłosne wg Krakowiaków i Górali (spektakl z okazji 250-lecia Teatru Narodowego (2015), Sen nocy letniej (2017). Aranżer i dyrygent projektu I love Moniuszko (2019)

 

Współkompozytor i aranżer muzyki do przedstawień dla dzieci, m.in. Pożarcia królewny Bluetki, Zobacz Zoo do wierszy J. Brzechwy.

 

Kompozytor utworów świątecznych charytatywnego koncertu „Święta w prezencie” wykonywanego rokrocznie w różnych ośrodkach kultury – UMFC w Warszawie, Studio Koncertowe S1, Filharmonia Narodowa.

 

Blisko związany z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie dla którego m.in tworzył aranżacje koncertów galowych Scoring4Wajda (2015), The Glamorous Show (2019 – kierownictwo muzyczne), Galę Muzyki Filmowej (2021)

 

W latach 2017-2019 kierownik muzyczny, aranżer i dyrygent serii telewizyjnych koncertów, a także ogólnopolskiej trasy koncertowej Gintrowski – A jednak coś po nas zostanie.

 

Współpracował z Operą i Filharmonią Podlaską, dla której zrealizował jako kierownik muzyczny i dyrygent inscenizację musicalu Jesus Christ Superstar (2020-2022), a także bajkę muzyczną Kot w butach jako aranżer (2016)

 

Zrealizował wiele produkcji telewizyjnych w charakterze kierownika muzycznego, aranżera i wielokrotnie dyrygenta m.in galę Nagród Ministra Kultury (2019), (NIE)Zakazane piosenki (2018-2021) dla Muzeum Powstania Warszawskiego, „W dziewiętnastym roczku” przygotowanym z okazji 100-lecia Powstania Śląskiego (2019), Koncerty kolędowe w katedrze Pelplińskie (aranżacje od 2016 roku), Bitwa tenorów na róże (2020,2021), Gala Feniks (2020).

 

W czerwcu 2017 roku na zamówienie Ferrero Roche i Sinfonia Viva zaaranżował dla Beaty Kozidrak największe hity zespołu Bajm w wersjach na orkiestrę symfoniczną.

 

Na stałe współpracuje z Natalią Moskal. W 2018 roku skomponował muzykę do wierszy Kazimiery Iłłakowiczównej, której efektem była EPka Natalii – „Bunt Młodości”. W roku 2020 zaaranżował i wyprodukował płytę „There is a star” z piosenkami Sophii Loren w interpretacji artystki.

 

W grudniu 2018 roku był kierownikiem muzycznym entuzjastycznie przyjętego koncertu „Best of Broadway” w warszawskim Teatrze Polskim. Specjalnym gościem wydarzenia był światowej sławy aktor musicalowy Ramin Karimloo

 

Kompozytor muzyki w słuchowisku „Niepokonani 1920” – PR 2 Polskiego Radia (2020)

 

Wielokrotnie współpracował z Andrzejem Smolikem jako orkiestrator i instrumentalista projektów Miuosh/Smolik/Nospr (seria koncertów i fonogram), Obywatel GC 2.0, Historie (dla Muzeum Powstania Warszawskiego), Nina (film).

 

Orkiestrator i dyrygent uznanego projektu Miuosh x Śląsk – Pieśni współczesne (2021), który uzyskał status platynowej płyty a także nagrodę Fryderyk 2022.

 

Stworzył aranżacje orkiestry na jubileuszową trasę koncertową 25-lecia Justyny Steczkowskiej odbywającą się na przełomie roku 2021/2022

 

Współprodukował nową ścieżkę dźwiękową musicalu „Metro”, której premiera odbyła się na jubileuszowym spektaklu w katowickim Spodku w roku 2021.

 

W 2021 skomponował hymn międzynarodowych zawodów World Athletics Relays odbywających się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

Od 2021 roku prowadzi autorskie warsztaty z kompozycji i aranżacji „WarsztatON” odbywające się cyklicznie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

 

Kompozytor utworów muzyki klasycznej, teatralnej, musicalowej często pisanej na zamówienie znakomitych zespołów takich jak Hornet Quartet czy Kwintet Smyczkowy orkiestry Sinfonia Varsovia.

 

Pracował z najważniejszymi zespołami orkiestrowymi w Polsce – NOSPR, NFM, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Opery Narodowej, Filharmonia Bałtycka i wiele innych.

 

Wiolonczelista kwartetu smyczkowego „Fair Play Quartet“ specjalizującego się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. Były muzyk Sinfonii Iuventus i orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

 

Jako muzyk sesyjny obecny na ponad 60 fonogramach.Współpracował z większością gwiazd muzyki polskiej.

 

Wielokrototnie występował na największych festiwalach muzycznych w Polsce m.in. Open’er Festival, Męskie Granie, Off Festival, Orange Warsaw Festiwal, FMF, Transatlantyk, Opole, Sopot.

  

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Type: OAuthException